Lista aktualności Lista aktualności

19.10.2014 - BIEG "WOLNOŚĆ JEST W NATURZE"

Nadleśnictwo Cybinka zaprasza na bieg "WOLNOŚĆ JEST W NATURZE", który odbędzie się 19.10.2014 r. w Koziczynie koło Cybinki

Wolność jest w naturze" to kolejna obok „Dębów Wolności" inicjatywa z udziałem Lasów Państwowych upamiętniająca 25-lecie odzyskania przez Polskę wolności. Nad realizacją projektu czuwa Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.

Na terenie 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych zostało wyznaczonych 25 tras biegowych. Są to pętle, które zaczynają się i kończą przy istniejących parkingach leśnych lub miejscach postoju pojazdów.

Trasy doskonale nadają się do spacerów, joggingu, jazdy na biegówkach czy nordic walkingu.  Proponowane dystanse to między 5 a 10 km, ale są także skrócone warianty szlaków dla mniej zaawansowanych.

Łatwy dostęp do tras, usytuowanie w pobliżu miast oraz infrastruktura parkingowa pozwolą korzystać z nich przez cały rok. Zostały one wytyczone wokół rezerwatów, obszarów Natura 2000, ciekawych obiektów przyrodniczych, nierzadko wzdłuż ścieżek dydaktycznych, w pobliżu rzek i jezior leśnych, tak, aby biegający mogli dostrzec walory polskich lasów. Część z tras wyposażona jest także w przyrządy do ćwiczeń siłowych na świeżym powietrzu.

Akcja „Wolność jest w naturze" to przykład udostępniania lasu społeczeństwu, a zarazem upamiętniania ważnych momentów historii Polski.

Otwarcie centralnej ścieżki biegowej  w Nadleśnictwie Chojnów miało miejsce 13 września (RDLP Warszawa). Link do strony Nadleśnictwa Chojnów http://www.chojnow.warszawa.lasy.gov.pl/aktualnosci

 

Inauguracyjne otwarcie trasy biegowej w  Nadleśnictwie Cybinka będzie miało miejsce w dniu 19 października na parkingu „Przy Sosnach"- koło drogi krajowej 29 ( skręt na Koziczyn ).

 

 

PROGRAM MINUTOWY

·         8:00 – 10:00 zapisy w Biurze Zawodów

·         10:00 – 13:30 dmuchana zjeżdżalnia i plac zabaw dla dzieci

·         10:15 uroczyste otwarcie zawodów

·         10:30 START BIEGU GŁÓWNEGO

·         11:30 START BIEGÓW DLA DZIECI

·         13:00 uroczyste wręczenie trofeów oraz losowanie nagród specjalnych

 

DYSTANS I KLASYFIKACJE BIEGU:

 W Biegach prowadzona będą następujące klasyfikacje:

1.    Bieg główny „Wolność jest w naturze"-  Dystans-  7,5 km:

  • klasyfikacja generalna mężczyzn;
  • klasyfikacja generalna kobiet;
  • klasyfikacja Lasy Państwowe kobiety;
  • klasyfikacja Lasy Państwowe mężczyźni;

2.    Festyn biegowy dla dzieci – kategorie wiekowe/ dystans

    osobno dla dziewcząt i chłopców

  • 3-4      50 m
  • 5-6      150 m
  • 7-8      300 m
  • 9-10     400 m
  • 11-12    600 m

 

Serdecznie Zapraszamy!

 

Karty zgłoszeniowe prosimy przesyłać do dnia 13.10.2014 r. na adres e-mail:  robsonsport@wp.pl