Asset Publisher Asset Publisher

#sprzątaMY las w Nadleśnictwie Cybinka

W piątek 20 września, kiedy w całym kraju rozpoczęło się „Sprzątanie Świata”, w ramach zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę akcji #sprzątaMY, w Nadleśnictwie Cybinka na chętnych do pomocy od godziny 11.00 czekały worki na śmieci, rękawice oraz opiekunowie (leśnicy).

Tego samego dnia w pobliżu Broku (Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka) akcję oficjalnie zainaugurował Prezydent RP Andrzej Duda, który wraz z uczniami, harcerzami, członkami Ligi Ochrony Przyrody, żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej oraz leśnikami posprzątał fragment Puszczy Białej.

Każdego roku leśnicy usuwają z lasów tyle śmieci, że wypełniłyby one tysiąc wagonów kolejowych

Głęboko wierzymy, że tego rodzaju akcję sprawią, że również na co dzień będziemy wszyscy dawać dobry przykład i inspirować innych do pozytywnego działania.

Wszystkim chętnym, szczególnie dzieciom i nauczycielom z Cybinki, Białkowa i Gęstowic, a było nas razem ponad 250 osób, serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i włączenie się do akcji. Zmieniajmy siebie, uczmy nasze dzieci i róbmy tak wiele jak tylko możemy – a możemy wiele.

Lasy Państwowe przeznaczają na sprzątanie i wywóz śmieci blisko 20 mln zł rocznie

#Zabierz5zLasu: podczas wizyty w lesie zbierz i wynieś
z niego przynajmniej pięć śmieci, pochwal się tym w mediach społecznościowych
i zachęć znajomych do podjęcia wyzwania.