Asset Publisher Asset Publisher

MIĘDZY NAMI ZWIERZĘTAMI

Leśnicy na antenie Radia Zachód (103 FM),

W środę 29 sierpnia br. o godz. 2000, na antenie Radia Zachód (103 FM), Małgorzata Nabel-Dybaś - redaktorka programu "Między Nami Zwierzętami" poprowadzi „reportaż z lasu”. Audycja będzie obejmowała zagadnienia związane z wycinką drzew oraz z jedną z wielu funkcji lasu jaką stanowi jego udostepnienie.

Prelegentami spotkania będą Wiesław Daszkiewicz z Nadleśnictwa Sława Śląska, Bartłomiej Lenard z Nadleśnictwa Cybinka i Jerzy Wilanowski z Nadleśnictwa Szprotawa. Rozmawiając o przyrodzie poruszą często problematyczne tematy związane z wycinką drzew, przedstawiając własne argumenty „za” i „przeciw”. Miejmy nadzieję, że „tajemniczy drwal”, słysząc audycję przekona się do tego, że drzewa są potrzebne (…).

Zwierzęta, las … piękno przyrody i… „Leśny Dogtreking”!

Leśnicy z Nadleśnictwa Sława Śląska, Marek Szeluch i Żaneta Wojcieszyk zachęcą do wyprawy z czworonożnym przyjacielem do lasu. Zapraszając słuchaczy do udziału w „Leśnym Dogtrekkingu”, który odbędzie się  8 września br. w miejscowości Święte koło Konotopu, niedaleko Sławy Śląskiej, opowiedzą o planowanym wydarzeniu i atrakcjach towarzyszących imprezie.


Sławskie pejzarze i piękne obrazy z Wieży Widokowej "Joanna" Nadleśnictwa Sława Śląska (fot. archiwum Nadleśnictwa Sława Śląska)

 

Tradycyjnie, ok. godz. 21:15, słuchacze będą mogli wykazać się swoją wiedzą i zainteresowaniami przyrodniczymi na antenie Radia Zachód, uczestnicząc w zabawie konkursowej.

Dostęp do lipcowych audycji znajduje się na stronie Radia Zachód (link).

Autor: Ewelina Fabiańczyk (RDLP Zielona Góra)