Wydarzenia Wydarzenia

„Woodstock” znaczy również „zapas drewna” !?

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich oraz Nadleśnictwo Cybinka reprezentowali Lasy Państwowe na "Przystanku Woodstock".

22. festiwal "Przystanek Woodstock", odbywał się w Lubuskiem - najbardziej zalesionym województwie w Polsce, dlatego nie mogło na nim zabraknąć leśników.

Na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze, pracownicy Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich (LKP Bory Lubuskie) z leśnikami z Nadleśnictwa Cybinka, prowadzili gry, konkursy i quizy w lubuskiej strefie pod hasłem "Odpocznij pod lubuskim drzewem".

    Zaparkuj w lubuskiej strefie na Przystanku Woodstock. ...Bo przecież połowę powierzchni regionu zajmują lasy! ...Chcemy żebyście poczuli się jak w prawdziwym naturalnym lesie  – tymi słowami marszałek Elżbieta Anna Polak zachęcała do odwiedzenia Lubuskiej Strefy na Woodstocku.

Termin "Woodstock" można przetłumaczyć jako "zapas drewna". To dlatego jeden z konkursów przygotowanych specjalnie przez leśników dotyczył właśnie tego przyjaznego ludziom i środowisku surowca.

Oprócz konkursów z nagrodami, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, leśne stoisko było jednym z punktów gry terenowej przygotowanej przez Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze - gospodarza lubuskiej strefy.

Poniżej link do filmowej relacji z "Przystanku ...".  Zapraszamy do oglądania !

CZEŚĆ I 

CZĘŚĆ II

 

Tekst: Ilona Mrowińska

Film: Beata Taryma

Montaż: Bartłomiej Lenard