Wydarzenia Wydarzenia

Wakacje w lesie na dwóch kółkach

Jak co roku, na terenie naszego N-ctwa, pod czujnym okiem organizatorów Cybińskiego Stowarzyszenia Pro-Eco odbyły się Kolonie Rowerowe.

Była to już szósta edycja tego edukacyjno-sportowego szaleństwa na dwóch kółkach. W tym roku przygotowaliśmy trzydniowy blok edukacyjny na terenie Leśnictwa Białków oraz Bargów. Zajęcia odbyły się kolejno na terenie Leśnictwa Białków, pod okiem leśniczego Ireneusza Borkowskiego.

Razem z dziećmi wzięliśmy udział w grze terenowej pod nazwą "Podchody w lesie". W czasie pieszej wędrówki odwiedziliśmy tamy bobrowe.

Kolejnym przystankiem, w czasie trwających dwa tygodnie kolonii rowerowych było Leśnictwo Bargów. Tutaj dzieci i młodzież zwiedziły kancelarię leśnictwa Bargów  pod opieką Leśniczego Janusza Krzyśków, oraz wzięli udział w warsztatach edukacyjnych na temat właściwości drewna jako surowca wykorzystywanego w różnych gałęziach przemysłu.

Nie małym zaskoczeniem okazała się trzecia wizyta podopiecznych w Technikum Leśnym w Starościnie. Po szkole oprowadzał nas Pan Dyrektor Przemysław Jarosik.

Zobaczyliśmy klasy, które posiadają bogatą bazę edukacyjną (np. od użytkowania, ochrony i hodowli lasu, biologii lasu).

Pomimo okresu wakacyjnego dzieci i młodzież byli bardzo ciekawi tego o czym i jak się uczy w Technikum Leśnym.

 

Dziękujemy za aktywność i do zobaczenia.

Pracownicy N-ctwa Cybinka

Tekst i zdjęcia: B. Taryma