Lista aktualności Lista aktualności

Jesienne nasadzenia w gminie Cybinka

Wspólnymi siłami posadziliśmy drzewa ! Mieszkańcy Gminy Cybinka zostali zaproszeni przez Burmistrza Cybinki - Marka Kołodziejczyka na wspólne sadzenie drzew.

W czwartek 16 listopada br. na poboczu drogi między Cybinką a Bieganowem liczna grupa uczniów z Zespołu Szkół w Cybince, podopiecznych ŚDS w Bieganowie oraz chętnych mieszkańców wspólnie posadziła sadzonki modrzewia.

Nadleśnictwo Cybinka w ramach współpracy nieodpłatnie przekazało Gminie Cybinka 310 sztuk sadzonek. Dzięki temu mogliśmy zorganizować tą wspaniałą akcję. To wydarzenie pozwoliło pokazać jego uczestnikom, szczególnie młodemu pokoleniu, że dbanie o przyrodę nie jest nam obojętne. Posadziliśmy drzewa, które są głównym elementem piękna krajobrazu, z którego możemy korzystać i o które powinniśmy dbać.

Dziękujemy wszystkim osobom, które odpowiedziały na apel i chętnie włączyły się w udział w akcji. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Nadleśnictwa Cybinka za współpracę w tak ważnym przedsięwzięciu, za nieodpłatne przekazanie sadzonek i udostępnienie szpadli. Wspólnymi siłami za parę lat będziemy bogatsi o kolejne drzewa i liczymy na dalszą współpracę.

Tekst ze strony gminy Cybinka.