Asset Publisher Asset Publisher

Już po raz siódmy, czyli ...Verus K-SSSE Maraton MTB w Nadleśnictwie Cybinka - WIELKIE, małe podsumowanie

Na starcie maratonu MEGA, MINI oraz festynu rowerowego stanęło ponad 600 osób !

Tegoroczne zmagania amatorów kolarstwa podzielono na dwie imprezy. Pierwsza z nich to maraton Mega z 4 okrążeniami po pięknej trasie usytuowanej w całości na terenie Nadleśnictwa Cybinka. Jako gospodarze, Nadleśnictwo Cybinka wraz ze Stowarzyszeniem FSL- Aktywni dla Powiatu, byliśmy głównymi organizatorami imprezy. Druga część przedsięwzięcia  to ostatni, szesnasty event sportowy firmowany przez Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach Projektu Zdrowotnego pn. „Festiwal Rowerowy"- Maraton MTB. W skład Festiwalu wchodził wyścig amatorski na 10 km, a także festyn rowerowy dla dzieci.

Pomimo chłodnej pogody na starcie maratonu  MEGA stanęło 318 osób, Maratonu  MINI – 136 osób. W  festynie rowerowym dla dzieci wzięło udział 175  dzieci.

Podczas uroczystych podsumowań obu imprez przedstawiciele organizatorów i sponsorów wręczali dziesiątki pucharów, nagród rzeczowych, medali i dyplomów dla najlepszych trójek w poszczególnych kategoriach, których łącznie we wszystkich trzech imprezach było aż 48! Na koniec rozlosowano również bardzo atrakcyjne nagrody wśród wszystkich uczestników (telewizory, rowery, tablety, a także wejściówka VIP na mecz Herthy Berlin).

Nie sposób w tym miejscu nie dodać choćby kilka słów o bardzo barwnych i pełnych emocji wyścigach dla dzieci. Wzięło w nich udział rekordowa w siedmioletniej już historii maratonu ilość małych uczestników. Najmłodszym z nich okazał się dwuletni Wiktor Domański ze Słubic, który otrzymał ufundowany przez Cybińskie Stowarzyszenie Rozwoju Pro Eko rowerek.

Dziękujemy za skorzystanie z naszego zaproszenia i zapraszamy ponownie, aby w pięknych okolicznościach przyrody Nadleśnictwa Cybinka zmagać się na rowerze (i nie tylko) z przyjaciółmi oraz dla własnej satysfakcji.

Beata Taryma